Jak wybrać odpowiednią piłkę meczową?

Żaden mecz futbolowy nie obejdzie się bez piłki. To podstawowy i nieodłączny sprzęt towarzyszący tej dyscyplinie sportowej od samego początku jej istnienia. Piłka nożna potrafi dostarczyć mnóstwa emocji zarówno zawodnikom, jak i widowni. Aby jednak móc czerpać z gry maksimum korzyści i przyjemności, należy zadbać o to, by sprzęt był znakomitej jakości. Jak wybrać odpowiedni model piłki meczowej?

Piłka, która zdobywa bramki

Osoby zawodowo związane z tą dziedziną sportu bez problemu dostrzegą różnice między piłką treningową a tą przeznaczoną do rozgrywek meczowych. Te pierwsze są nieco lżejsze, bardziej miękkie i trwalsze, co przekłada się na wysoką odporność związaną z intensywnym użytkowaniem. Z kolei piłki meczowe są twardsze, co umożliwia kontrolowanie trajektorii lotu. Delikatnie zwiększona waga sprawia, że piłki są bardziej podatne na rotację. Ich zaawansowana konstrukcja bardzo dobrze sprawdza się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych – nie nasiąka wodą podczas deszczu i można ją użytkować bez względu na pogodę.

Zoom na rozmiar

Piłki meczowe występują w 5 rozmiarach, co może wywołać lekką dezorientację wśród kupujących. Ich nazwa wcale nie decyduje o przeznaczeniu. Fakt, że piłki tego typu są dedykowane głównie rozgrywkom na murawie, jednak wcale nie oznacza to, że nie można nimi trenować. To jedyny sposób na to, by móc sprawnie posługiwać się nimi w decydującym starciu.

Piłki nożne w rozmiarze 1 i 2 są najrzadziej używane na boiskach z uwagi na ich niewielką średnicę (ok. 15 cm). Są jednak uważane za świetne narzędzie do doskonalenia techniki gry. Piłki w rozmiarze 3 polecane są szczególnie juniorom, ponieważ odpowiadają ich wzrostowi oraz umiejętnościom. Na „czwórki” z kolei decydują się zwykle początkujący piłkarze, a także dzieci do 12 lat. Piłki meczowe w rozmiarze 5 są najczęściej używane w turniejach. Z uwagi na fakt, że na boisku pełnią funkcję reprezentacyjną, są wykonane staranniej i wyróżnia je atrakcyjny wygląd.

Wskaźniki FIFA – na to warto zwrócić uwagę

Marka o ugruntowanej pozycji jest wyznacznikiem jakości. Dlatego właśnie w ofercie sklepu numer1.store znalazły się wysokiej klasy piłki meczowe takich firm, jak Adidas czy Nike. Sprzęt wyróżnia się nie tylko ponadczasowym designem i unikalnym wzornictwem, ale ma również pieczęć FIFA potwierdzającą jakość. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej przyznaje piłkom certyfikaty świadczące o ich wysokiej jakości. Wskaźniki brane pod uwagę podczas testów to między innymi kształt, waga, rozmiar, nacisk, odbicie czy wchłanianie wody. Tylko najlepszy sprzęt może zyskać logo FIFA – a taki właśnie znajduje się w numer1.store.

Sklep dla pasjonatów futbolu

Numer1.store to sprawdzony dostawca sprzętu sportowego, obuwia i odzieży sprawdzonych marek. W asortymencie sklepu można znaleźć zarówno piłki meczowe, jak i treningowe, rękawice bramkarskie, ochraniacze, dedykowane obuwie oraz profesjonalną odzież. Pasjonaci futbolu z pewnością znajdą tu wszystko, co niezbędne do komfortowej gry w każdych warunkach.