Stroje piłkarskie dla drużyny – tworzymy zestawy na cztery pory roku

Grając w piłkę nożną amatorsko, często nie przykładamy większej wagi do stroju. Stary T-shirt, niezbyt ładne, ale wygodne spodenki, byle jakie buty sportowe, no i oczywiście piłka – to wszystko, czego nam potrzebne do szczęścia. Jednak w przypadku szkółki potrzeba czegoś więcej. A czego? Dowiesz się w poniższym artykule!

Najważniejsze czynniki podczas wyboru odzieży piłkarskiej

Wybierając stroje piłkarskie – czy to dla całej drużyny, czy tylko dla siebie lub swojego dziecka – trzeba kierować się tym, by spełniały one wszelkie potrzeby przyszłego piłkarza. Czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę to:

  • jakość — przełoży się ona na komfort użytkowania, a ten z kolei ma ogromny wpływ na efektywność, zarówno podczas gry, jak i treningów;
  • rozmiar — on również ma wielki wpływ na komfort. Zbyt ciasne lub luźne stroje, zamiast pomagać, będą tylko przeszkadzać podczas gry, a nawet mogą stać się przyczyną niebezpiecznych urazów;
  • rodzaj odzieży — cztery różne pory roku, to także różne warunki atmosferyczne, dlatego rodzaj odzieży powinien być dostosowany do okresu, w którym aktualnie będą odbywać się treningi i rozgrywki.

Jak skomponować odpowiednie komplety piłkarskie dowiesz się za chwilę!

Lato, wiosna… ach to wy!

Pora wiosenno-letnia sprzyja treningom na świeżym powietrzu. Komplety piłkarskie na ten sezon najczęściej składają się z:

  • krótkich spodenek piłkarskich,
  • koszulki z krótkim rękawkiem,
  • getrów,
  • korkotrampków,
  • nagolenników dla ochrony.

Ważne jest, by stroje te były wykonane z wytrzymałych tkanin – w końcu piłka nożna jest sportem kontaktowym i dosyć często zawodnicy lądują na murawie. Kolejna sprawa to odprowadzanie wilgoci. W tym przypadku doskonale sprawdza się np. technologia ACTIVE DRY zastosowana w strojach od https://zina.pl/odziez/stroje-pilkarskie. System ten świetnie radzi sobie odprowadzaniem nadmiaru wilgoci, a przy tym jest gwarancją uczucia suchości i przewiewności.

Hu, hu, ha – jesień, zima nie taka zła!

Klimat ulega ciągłym zmianom i jesienne dni coraz częściej zaskakują nas przyjemną, ciepłą aurą. Jednak wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, dlatego musisz zadbać o przygotowanie strojów dla siebie lub swoich zawodników także na chłodniejsze dni.

W przypadku zimnych dni najlepszym rozwiązaniem będą dresy piłkarskie. Profesjonalne, są wykonane z elastycznych tkanin, które nie tylko zatrzymują ciepło podczas mrozów, ale także chronią przed przegrzaniem, gdy na dworze zrobi się cieplej.

Dobrym pomysłem jest również kupno kurtek ortalionowych, które ochronią Twoich zawodników przed wiatrem i deszczem.

A może by tak stroje spersonalizowane…

Personalizacja strojów jest fajnym rozwiązaniem, szczególnie dla młodych zawodników stawiających pierwsze kroki w szkółce piłkarskiej. Personalizacja stroju polega na umieszczeniu na koszulce numeru zawodnika, jego nazwiska, a także nazwy klubu i ewentualnie nazwy sponsora.

Takie koszulki zrobią na młodych zawodnikach duże wrażenie i sprawią, że poczują się oni jak zawodowcy – a to z kolei zachęci ich do jeszcze bardziej wytężonej pracy!