3 najlepszych piłkarzy w historii tego sportu

Wybór 3 najpopularniejszych piłkarzy w historii obiektywnie, przynajmniej w dwóch przypadkach nie powinien sprawiać najmniejszych kłopotów. Podkreślmy obiektywnie, ponieważ subiektywny wybór może być podyktowany patriotyzmem, chęcią wyboru futbolisty z rodzimego podwórka.

Ale obiektywnie rzecz ujmując, każdy człowiek w mniejszym lub większym stopniu znający się na piłce nożnej bez problemu wskaże na pewno na brazylijskiego zawodnika nazywającego się Edson Arantes do Nascimento, znanego jako Pele oraz Argentyńczyka Diego Armando Maradonę.

Pala, Maradona i kto jeszcze? – najlepsi piłkarze w historii

Są to bez wątpienia najwybitniejsi zawodnicy, jacy uprawiali wyżej wymienioną dyscyplinę sportu. Pele już w wieku 17 latach na stadionach Szwecji podczas rozgrywanych w 1958 roku Mistrzostwach Świata zdobył z Brazylią tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej globu. Wyczyn ten powtórzył jeszcze dwukrotnie, 4 lata później na boiskach Chile oraz w 1970 rok na meksykańskiej ziemi. Z kolei wspomniany Diego Maradona zdominował lata 80 i początek 90 ubiegłego wieku.

Zwłaszcza Mundial rozgrywany w Meksyku w 1986 roku to był popis jednego aktora, czyli niewysokiego piłkarza rodem z Argentyny. Do historii futbolu przeszedł mecz z Anglią, w którym Maradona strzelił dwie bramki, jedną kontrowersyjną po uderzeniu piłki ręką, natomiast drugą wspaniałą po rajdzie przez pół boiska. Poza tym brylował na stadionach włoskich i nie tylko, jako zawodnik klubu Napoli, będąc niekwestionowaną gwiazdą tejże drużyny.

Kazimierz Deyna! – 3 najlepszy piłkarz w historii futbolu

Wybór trzeciego najlepszego piłkarza w historii będzie subiektywny, jako Polak wskazuję na Kazimierza Deynę, złotego medalistę z Igrzysk Olimpijskich w Monachium i zdobywcę trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata w 1974 roku, które były rozgrywane w Niemczech.

One thought on “3 najlepszych piłkarzy w historii tego sportu

Dodaj komentarz