Interesująca odmiana piłki nożnej – beach soccer

Warunki na boisku i prędkość piłki są ważnymi czynnikami w grze. Beach soccer to gra zespołowa rozgrywana na piasku, podobnie jak zwykła piłka nożna. Ale celem gry jest zdobycie jak największej liczby bramek – nie przeszkadzać przeciwnikowi w zdobyciu bramki.

Beach soccer – co warto wiedzieć?

Zasady są proste: dwie drużyny walczą ze sobą, a każda z nich próbuje wbić piłkę na swój koniec i zdobywać bramkę, kopiąc ją obok bramkarza drużyny przeciwnej do pustej siatki. To szybki i ekscytujący sport, idealny na letnią zabawę!

Beach soccer, znany również jako sand soccer, to odmiana piłki nożnej rozgrywanej na piasku

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby bramek. Jest to gra zespołowa, co oznacza, że rywalizują ze sobą dwie drużyny składające się z jedenastu graczy. Każda drużyna ma bramkarza, czterech obrońców, trzech pomocników, dwóch napastników i bramkarza rezerw. Gra toczy się na prostokątnym obszarze piasku o bokach około sześćdziesięciu pięciu jardów. Drużyny wychodzą na boisko w następującej formacji: bramkarz, dwóch obrońców, pomocnik, napastnik i dwie rezerwy. Pomocnicy i napastnicy zaczynają w pobliżu bramki, a obrońcy z tyłu. Celem gry jest zdobycie gola poprzez poprowadzenie piłki w dół boiska, przez bramkę przeciwnika i wbicie piłki do siatki. Mecz jest liczony w następujący sposób: gol zostaje zdobyty, gdy piłka jest wrzucona do siatki przez zawodnika, który gra w atakującej trzeciej części pola lub gdy bramkarz podejmuje jakiekolwiek rozmyślne działanie, które zatrzymuje piłkę w jego lub jej cel i pozwala koledze z drużyny strzelić gola.

Beach soccer – gra jest ciągła, bez przerw na zmiany

Celem gry jest zdobycie gola poprzez poprowadzenie piłki w dół boiska, przez bramkę przeciwnika i wbicie piłki do siatki. Warunki na boisku i prędkość piłki są ważnymi czynnikami w grze. Cele piłki plażowej są następujące:

Bramka zostaje zdobyta, gdy piłka zostaje wrzucona do siatki przez zawodnika grającego w atakującej trzeciej części pola lub gdy bramkarz podejmuje jakiekolwiek rozmyślne działanie, które zatrzymuje piłkę w jego bramce i pozwala koledze z drużyny wynik.

One thought on “Interesująca odmiana piłki nożnej – beach soccer

Dodaj komentarz