Rzut młotem – konkurencja zdominowana przez Polaków

Tak naprawdę Polacy zdominowali rzut młotem w ostatnich latach i jest to jedna z najbardziej medalodajnych konkurencji w historii polskiego sportu.

Należy pamiętać, że aktualnym mistrzem olimpijskim jest Wojciech Nowicki, a u pań ten tytuł zdobyła w Tokyo Anita Włodarczyk, do której również należy najlepszy wynik w tej konkurencji. Pięć ostatnich mistrzostw świata zdobył Paweł Fajdek, który tak naprawdę rywalizuje tylko w tej chwili z Wojciechem Nowickim, który przywoził medale ze wszystkich imprez mistrzowskich seniorów, w których uczestniczył.

Dlaczego aż tak my jako Polacy, dominujemy w rzucie młotem?

Trzeba powiedzieć, że mamy na pewno wybitne jednostki, jeżeli chodzi o zawodników, ale to nie tylko ta trójka osiąga dobre rezultaty w tym sporcie. Przecież na podium ostatnich igrzysk olimpijskich stała też Malwina Kopron, a medale Mistrzostw Europy zdobywała Joanna Fiodorow, która jednak już zakończyła karierę. Sukcesy polskiego młoda zaczęły się od igrzysk w Atlancie w 2000 roku, gdzie mistrzami olimpijskimi zostali Kamila Skolimowska oraz Szymon Ziółkowski. W tej konkurencji medal przywozimy z każdej imprezy, w której startujemy. Mamy bardzo wielu wybitnych specjalistów, którzy potrafią przygotowywać zawodników do osiągania znakomitych rezultatów.

Przez lata za sukcesy Anity Włodarczyk odpowiadał Krzysztof Kaliszewski, a trzeba pamiętać, że Anita dominuje w tej konkurencji praktycznie od 10 lat. Nie należy też zapominać o trenerze Czesławie Cybulskim, z którym współpracowali praktycznie wszyscy nasi  najlepsi zawodnicy w rzucie młotem. Mamy odpowiednie zaplecze do trenowania tej konkurencji, ale też specjalistów, którzy znają się na rzucie młotem.

One thought on “Rzut młotem – konkurencja zdominowana przez Polaków

Dodaj komentarz