Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 – wyjątkowe pod kilkoma względami

Mundial w tym roku będzie pierwszą imprezą piłkarską tego typu, która będzie rozgrywana na przełomie listopada i grudnia. Do tej pory wszystkie mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbyły się miały miejsce w czerwcu lub lipcu. Powodem ich przeniesienia na jesienne termin  jest to, że latem w Katarze panują zbyt wysokie temperatury, aby rozgrywać tam mecze w porze letniej.

Mimo, że będzie rozgrywany w okresie zimniejszym to w czasie meczów ma działać klimatyzacja, która ma ochłodzić temperaturę na stadionie. To nie jedyna nowość, której będziemy świadkami w czasie mundialu w Katarze.

Ciekawostki o mundialu w Katarze, o których mogłeś nie wiedzieć

Z perspektywy kibiców wybierających się na tą imprezę do Kataru bardzo ważne jest to czego oni tam nie będą mogli robić. Podczas meczów osoby, które pojawią się na stadionie nie będą mogły wypić piwa, ponieważ jest tam zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Dlatego, że Katar należy do krajów muzułmańskich to można również zapomnieć o tym, że będzie można poimprezować do późnych godzin nocnych.  Nikt w czasie tego mundialu nie powinien również wykonywać gestów popierających osoby homoseksualne, ponieważ za wywieszenie nawet flagi można trafić do więzienia, jeżeli na niej będzie nieodpowiednia treść. Niestety przy budowie stadionów na ten mundial mnóstwo ludzi poniosło śmierć w czasie prac budowlanych wykonywanych na tych obiektach.  Mówi się nawet o liczbie siedmiu tysięcy robotników, którzy budowali areny na tą imprezę.

Najprawdopodobniej  będą to ostatnie Mistrzostwa Świata, na których wystąpi tylko 32 zespoły, ponieważ od następnej tego typu imprezy na mundialu ma występować aż 48 zespołów.